Dostawa towarów ze sklepu IKEA do domu

Jak skompletować idealną zastawę stołową w dobrej cenie?

Zastawę stołowa wymieniamy co kilka lat. Jak wybrać efektowną a zarazem uniwersalną i niedrogą zastawę stołową?

Zastawa stołowa – na co dzień i na specjalne okazje

Planując zakup zastawy, powinniśmy zastanowić się, do czego ma nam służyć. Zastawa, którą będziemy używać na co dzień nie musi być bardzo wystawna. Najważniejsze, by dobrze nam służyła i pasowała do wystroju naszej kuchni, jadalni czy mieszkania. Elementy zastawy codziennego użytku będą się różniły od tej na specjalne okazje.

Zastawa na specjalne okazje składa się z większej ilości elementów. Powinna być także atrakcyjna i orginalna od tej używanej na co dzień.

Talerze i miski

Codzienna zastawa stołowa powinna zawierać różnego rodzaju talerze, miski i salaterki . Nie musimy odrazu dokonać zakupu pełnego kompletu. Jeśli nie mamy możliwość zakupu jednego rodzaju talerzy od danego producenta, starajmy się, by skompletować dopasowaną zastawę. Jeśli wybierzemy jednobarwne talerze o regularnym i prostym kształcie,prościej będzie nam dobrać do nich talerze od innej firmy czy producenta. Plusem samodzielnego kompletowania zestawu talerzy jest możliwość dokupienia dowolnej ilości takich samych lub podobnych naczyń w przypadku potłuczenia.

W Ikea znajdziesz talerze juz od 5,49 zł za sztukę.

Możemy także kupić cały komplet lub serwis obiadowy, w sklad którego będą wchodziły wszystkie potrzebne nam rodzaje talerzy. Wachlarz serwisów jest bardzo duży – możemy wybrać okrągłe lub prostokątne, białe lub kolorowe. Możliwości jest mnóstwo, a wybór zależy wyłącznie od naszych osobistych upodobań.

Filiżanki do kawy i herbaty

Jesteś amatorem picia kawy i herbaty, czy w ogóle ich nie pijasz, w twoim domu powinien znaleźć się komplet filiżanek. Możesz skompletować go samodzielnie lub kupić cały serwis. Na specjalne okazje warto mieć komplet filiżanek i spodków. Mogą służyć jednocześnie do podawania kawy i herbaty. . Niedrogi i elegancki zestaw kupisz za mniej niż 100 zł.

Jeśli na co dzień wolisz pić kawę w kubku, przed tobą wiele możliwości. Na rynku dostępne są przeróżne kubki – kolorowe, z napisami, o różnym kształcie.

Szklanki i kieliszki

Do skompletowania zastawy stołowej potrzebujesz również szklanek i kieliszków. Najważniejsze będą szklanki do wody i napojów i kieliszki do wina . Szkło, którego używamy na co dzień nie musi być drogie. Praktyczne i gustowne kieliszki do wina kupisz za mniej niż 20 zł. Jeśli chcesz mieć bardziej rozbudowaną zastawę, mogą przydać się także kieliszki do szampana, likieru, wódki, brandy, whisky, piwa i kieliszki do koktajli.

Sztućce

Sztućce muszą znaleźć się w każdym domu. Ozdobne sztućce na specjalne okazje możemy kupić w specjalnych walizkach, które ułatwią nam ich przechowywanie.

Do codziennego użytku wystarczą sztućce ze stali nierdzewnej. W zależności od wyposażenia naszego domu i naszych osobistych gustów możemy kupić klasyczne lub nowoczesne. Zestaw sztućców możemy kupić za mniej niż 100 zł.

Inne elementy zastawy stołowej

W zależnośći od tego, w jakim stopniu korzystamy z naszej kuchni i jak często przyjmujemy gości, możemy rozbudowywać zastawę o inne elementy. Nasza zastawa stołowa może zawierać także: sosjerki, wazy, cukiernice, patery, maselnice, czajniki, dzbanki, karafki oraz naczynia na przyprawy.

Elegancka zastawa stołowa może być doskonałym wykończeniem naszych potraw.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
Kliknij [Zgadzam się], aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij [Polityka prywatności], aby dowiedzieć się więcej, w tym jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.